B41890A5398M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41890A5398M000
B41890A5398M000
型号
B41890A5398M000
品牌
描述
CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL
数据表
B41890A5398M000.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
B41890A5398M000
内容 *
    B41890A5398M000 规格
    SeriesB41890
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance22 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance3900 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#15000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency3.84 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)26mOhm @ 10kHz