B41888C8188M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41888C8188M000
B41888C8188M000
型号
B41888C8188M000
品牌
描述
CAP ALUM 1800UF 20% 63V RADIAL
数据表
B41888C8188M000.pdf
交付服务
B41888C8188M000
内容 *
    B41888C8188M000 规格
    SeriesB41888
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance34 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance1800 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated63 V
    Lifetime @ Temp#10000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency2.708 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)38mOhm @ 10kHz