B41858C4688M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41858C4688M000
B41858C4688M000
型号
B41858C4688M000
品牌
描述
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL
数据表
B41858C4688M000.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
B41858C4688M000
内容 *
    B41858C4688M000 规格
    SeriesB41858
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance20 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance6800 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.319" (33.50mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency3.539 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)21mOhm @ 10kHz