B41505A9687M002
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41505A9687M002
B41505A9687M002
型号
B41505A9687M002
品牌
描述
CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP
数据表
B41505A9687M002.pdf
交付服务
B41505A9687M002
内容 *
    B41505A9687M002 规格
    Ratings-
    Impedance156 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance680 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 3 Lead
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.2 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)146mOhm @ 100Hz