B41505A9567M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41505A9567M000
B41505A9567M000
型号
B41505A9567M000
品牌
描述
CAP ALUM 560UF 20% 100V SNAP
数据表
B41505A9567M000.pdf
交付服务
B41505A9567M000
内容 *
    B41505A9567M000 规格
    Ratings-
    Impedance190 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance560 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)178mOhm @ 100Hz