B41505A4688M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41505A4688M000
B41505A4688M000
型号
B41505A4688M000
品牌
描述
CAP ALUM 6800UF 20% 16V SNAP
数据表
B41505A4688M000.pdf
交付服务
B41505A4688M000
内容 *
    B41505A4688M000 规格
    Ratings-
    Impedance49 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance6800 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated16 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.8 A @ 100 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)46mOhm @ 100Hz