B41505A0108M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41505A0108M000
B41505A0108M000
型号
B41505A0108M000
品牌
描述
CAP ALUM 1000UF 20% 80V SNAP
数据表
B41505A0108M000.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
B41505A0108M000
内容 *
    B41505A0108M000 规格
    SeriesB41505
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance133 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance1000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated80 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.984" Dia (25.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency-
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)125mOhm @ 100Hz