B41252C8338M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41252C8338M
B41252C8338M
型号
B41252C8338M
品牌
描述
CAP ALUM 3300UF 20% 63V SNAP
数据表
B41252C8338M.pdf
交付服务
B41252C8338M
内容 *
    B41252C8338M 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated63 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.48 A @ 120 Hz