B41252B7828M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41252B7828M
B41252B7828M
型号
B41252B7828M
品牌
描述
CAP ALUM 8200UF 20% 35V SNAP
数据表
B41252B7828M.pdf
交付服务
B41252B7828M
内容 *
    B41252B7828M 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance8200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.02 A @ 120 Hz