B41252B5109M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41252B5109M
B41252B5109M
型号
B41252B5109M
品牌
描述
CAP ALUM 10000UF 20% 25V SNAP
数据表
B41252B5109M.pdf
交付服务
B41252B5109M
内容 *
    B41252B5109M 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance10000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.88 A @ 120 Hz