B41231B3339M000
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41231B3339M000
B41231B3339M000
型号
B41231B3339M000
品牌
描述
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP
数据表
B41231B3339M000.pdf
交付服务
B41231B3339M000
内容 *
    B41231B3339M000 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance33000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated10 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.000" Dia (25.40mm)
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency5.81 A @ 120 Hz