B41231A228M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
B41231A228M
B41231A228M
型号
B41231A228M
品牌
描述
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP
数据表
B41231A228M.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
B41231A228M
内容 *
    B41231A228M 规格
    SeriesB41231
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated80 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.25 A @ 120 Hz