AFK338M06H32T-F
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
AFK338M06H32T-F
AFK338M06H32T-F
型号
AFK338M06H32T-F
品牌
描述
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD
数据表
AFK338M06H32T-F.pdf
交付服务
AFK338M06H32T-F
内容 *
    AFK338M06H32T-F 规格
    SeriesAFK
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance60 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance3300 µF
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated6.3 V
    Lifetime @ Temp#5000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
    Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size0.531" L x 0.590" W (13.50mm x 15.00mm)
    Ripple Current @ Low Frequency825 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.1 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)60mOhm @ 100kHz