827LBA100M2BC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
827LBA100M2BC
827LBA100M2BC
型号
827LBA100M2BC
品牌
描述
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP
数据表
827LBA100M2BC.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
827LBA100M2BC
内容 *
    827LBA100M2BC 规格
    SeriesLBA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance820 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.86 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.325 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)404.36mOhm @ 120Hz