80ZLH820MEFCGC18X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
80ZLH820MEFCGC18X25
80ZLH820MEFCGC18X25
型号
80ZLH820MEFCGC18X25
品牌
描述
CAP ALUM 820UF 20% 80V RADIAL
数据表
80ZLH820MEFCGC18X25.pdf
交付服务
80ZLH820MEFCGC18X25
内容 *
    80ZLH820MEFCGC18X25 规格
    SeriesZLH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance38 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance820 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated80 V
    Lifetime @ Temp#10000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.362 A @ 120 Hz