80YXG680MEFC18X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
80YXG680MEFC18X25
80YXG680MEFC18X25
型号
80YXG680MEFC18X25
品牌
描述
CAP ALUM 680UF 20% 80V RADIAL TH
数据表
80YXG680MEFC18X25.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
80YXG680MEFC18X25
内容 *
    80YXG680MEFC18X25 规格
    SeriesYXG
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance680 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated80 V
    Lifetime @ Temp#6000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C