80MXC1800MEFC22X35
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
80MXC1800MEFC22X35
80MXC1800MEFC22X35
型号
80MXC1800MEFC22X35
品牌
描述
CAP ALUM 1800UF 20% 80V SNAP
数据表
80MXC1800MEFC22X35.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
80MXC1800MEFC22X35
内容 *
    80MXC1800MEFC22X35 规格
    SeriesMXC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance1800 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated80 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.79 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.0585 A @ 10 kHz