688LBB035M2BE
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
688LBB035M2BE
688LBB035M2BE
型号
688LBB035M2BE
品牌
描述
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP
数据表
688LBB035M2BE.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
688LBB035M2BE
内容 *
    688LBB035M2BE 规格
    SeriesLBB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance6800 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.82 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.525 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)60.95mOhm @ 120Hz