686LMB450M2BD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
686LMB450M2BD
686LMB450M2BD
型号
686LMB450M2BD
品牌
描述
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP
数据表
686LMB450M2BD.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
686LMB450M2BD
内容 *
    686LMB450M2BD 规格
    SeriesLMB
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency540 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency793.8 mA @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)6.09509Ohm @ 120Hz