63ZLH1200MEFCGC18X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
63ZLH1200MEFCGC18X25
63ZLH1200MEFCGC18X25
型号
63ZLH1200MEFCGC18X25
品牌
描述
CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL
数据表
63ZLH1200MEFCGC18X25.pdf
交付服务
63ZLH1200MEFCGC18X25
内容 *
    63ZLH1200MEFCGC18X25 规格
    SeriesZLH
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance31 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance1200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated63 V
    Lifetime @ Temp#10000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.68 A @ 120 Hz