63USR2200M22X40
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
63USR2200M22X40
63USR2200M22X40
型号
63USR2200M22X40
品牌
描述
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP
数据表
63USR2200M22X40.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
63USR2200M22X40
内容 *
    63USR2200M22X40 规格
    SeriesUSR
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated63 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.654" (42.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C