63SEV470M16X21.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
63SEV470M16X21.5
63SEV470M16X21.5
型号
63SEV470M16X21.5
品牌
描述
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD
数据表
63SEV470M16X21.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
63SEV470M16X21.5
内容 *
    63SEV470M16X21.5 规格
    SeriesSEV
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance470 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated63 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
    Ripple Current @ Low Frequency850 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.02 A @ 10 kHz