6.3SEV6800M16X21.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
6.3SEV6800M16X21.5
6.3SEV6800M16X21.5
型号
6.3SEV6800M16X21.5
品牌
描述
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD
数据表
6.3SEV6800M16X21.5.pdf
交付服务
6.3SEV6800M16X21.5
内容 *
    6.3SEV6800M16X21.5 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance6800 µF
    Package / CaseRadial, Can - SMD
    Voltage - Rated6.3 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
    Ripple Current @ Low Frequency1.65 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.8975 A @ 10 kHz