568LBA050M2DD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
568LBA050M2DD
568LBA050M2DD
型号
568LBA050M2DD
品牌
描述
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP
数据表
568LBA050M2DD.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
568LBA050M2DD
内容 *
    568LBA050M2DD 规格
    SeriesLBA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance5600 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension1.181" Dia (30.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency3.43 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency4.288 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)103.62mOhm @ 120Hz