50YXG1800MEFC18X31.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
50YXG1800MEFC18X31.5
50YXG1800MEFC18X31.5
型号
50YXG1800MEFC18X31.5
品牌
描述
CAP ALUM 1800UF 20% 50V RADIAL
数据表
50YXG1800MEFC18X31.5.pdf
交付服务
50YXG1800MEFC18X31.5
内容 *
    50YXG1800MEFC18X31.5 规格
    Ratings-
    Impedance21 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance1800 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#6000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.319" (33.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.181 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.635 A @ 100 kHz