50USC2700MEFCSN20X30
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
50USC2700MEFCSN20X30
50USC2700MEFCSN20X30
型号
50USC2700MEFCSN20X30
品牌
描述
CAP ALUM 2700UF 20% 50V SNAP
数据表
50USC2700MEFCSN20X30.pdf
交付服务
50USC2700MEFCSN20X30
内容 *
    50USC2700MEFCSN20X30 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance2700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.787" Dia (20.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.21 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.5415 A @ 10 kHz