50RX301000M16X31.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
50RX301000M16X31.5
50RX301000M16X31.5
型号
50RX301000M16X31.5
品牌
描述
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL
数据表
50RX301000M16X31.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
50RX301000M16X31.5
内容 *
    50RX301000M16X31.5 规格
    SeriesRX30
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    Impedance37 mOhms
    Tolerance±20%
    Capacitance1000 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#4000 Hrs @ 130°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.319" (33.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 130°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.635 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.18 A @ 100 kHz