50PK2200MEFC16X35.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
50PK2200MEFC16X35.5
50PK2200MEFC16X35.5
型号
50PK2200MEFC16X35.5
品牌
描述
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RAD TH
数据表
50PK2200MEFC16X35.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
50PK2200MEFC16X35.5
内容 *
    50PK2200MEFC16X35.5 规格
    SeriesPK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C