50MXC2200MEFCSN22X30
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
50MXC2200MEFCSN22X30
50MXC2200MEFCSN22X30
型号
50MXC2200MEFCSN22X30
品牌
描述
CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP
数据表
50MXC2200MEFCSN22X30.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
50MXC2200MEFCSN22X30
内容 *
    50MXC2200MEFCSN22X30 规格
    SeriesMXC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance2200 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated50 V
    Lifetime @ Temp#3000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C