500BXC33MEFC16X31.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
500BXC33MEFC16X31.5
500BXC33MEFC16X31.5
型号
500BXC33MEFC16X31.5
品牌
描述
CAP ALUM 33UF 20% 500V RADIAL
数据表
500BXC33MEFC16X31.5.pdf
交付服务
500BXC33MEFC16X31.5
内容 *
    500BXC33MEFC16X31.5 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance33 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated500 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.319" (33.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency280 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency700 mA @ 100 kHz