500BXC22MEFC12.5X35
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
500BXC22MEFC12.5X35
500BXC22MEFC12.5X35
型号
500BXC22MEFC12.5X35
品牌
描述
CAP ALUM 22UF 20% 500V RADIAL
数据表
500BXC22MEFC12.5X35.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
500BXC22MEFC12.5X35
内容 *
    500BXC22MEFC12.5X35 规格
    SeriesBXC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance22 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated500 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency224 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency560 mA @ 100 kHz