478LBA025M2BC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
478LBA025M2BC
478LBA025M2BC
型号
478LBA025M2BC
品牌
描述
CAP ALUM 4700UF 20% 25V SNAP
数据表
478LBA025M2BC.pdf
交付服务
478LBA025M2BC
内容 *
    478LBA025M2BC 规格
    SeriesLBA
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated25 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.2 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency2.75 A @ 10 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)158.73mOhm @ 120Hz