478CKE035M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
478CKE035M
478CKE035M
型号
478CKE035M
品牌
描述
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL
数据表
478CKE035M.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
478CKE035M
内容 *
    478CKE035M 规格
    SeriesCKE
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance4700 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated35 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.437" (36.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency2.335 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency3.269 A @ 100 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)70.6mOhm @ 120Hz