477TMA100M
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
477TMA100M
477TMA100M
型号
477TMA100M
品牌
描述
CAP ALUM 470UF 20% 100V AXIAL
数据表
477TMA100M.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
477TMA100M
内容 *
    477TMA100M 规格
    SeriesTMA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance470 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing-
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseAxial, Can
    Voltage - Rated100 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia x 1.614" L (16.00mm x 41.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency770 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.155 A @ 50 kHz
    ESR (Equivalent Series Resistance)318mOhm @ 120Hz