477CKS200MLCD
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
477CKS200MLCD
477CKS200MLCD
型号
477CKS200MLCD
品牌
描述
CAP ALUM 470UF 20% 200V RADIAL
数据表
477CKS200MLCD.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
477CKS200MLCD
内容 *
    477CKS200MLCD 规格
    SeriesCKS
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance470 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated200 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.831" (46.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency1.61 A @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)705.5mOhm @ 120Hz