476LBA450M2BC
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
476LBA450M2BC
476LBA450M2BC
型号
476LBA450M2BC
品牌
描述
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP
数据表
476LBA450M2BC.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
476LBA450M2BC
内容 *
    476LBA450M2BC 规格
    SeriesLBA
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency460 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency-
    ESR (Equivalent Series Resistance)7.05474Ohm @ 120Hz