450TXW56MEFR16X30
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
450TXW56MEFR16X30
450TXW56MEFR16X30
型号
450TXW56MEFR16X30
品牌
描述
CAP ALUM 56UF 20% 450V RADIAL TH
数据表
450TXW56MEFR16X30.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
450TXW56MEFR16X30
内容 *
    450TXW56MEFR16X30 规格
    SeriesTXW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance56 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.280" (32.50mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency510 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency765 mA @ 100 kHz