450PX47MEFCGC16X31.5
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
450PX47MEFCGC16X31.5
450PX47MEFCGC16X31.5
型号
450PX47MEFCGC16X31.5
品牌
描述
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL
数据表
450PX47MEFCGC16X31.5.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
450PX47MEFCGC16X31.5
内容 *
    450PX47MEFCGC16X31.5 规格
    SeriesPX
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.319" (33.50mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency155 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency232.5 mA @ 10 kHz