450PK56MEFC18X20
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
450PK56MEFC18X20
450PK56MEFC18X20
型号
450PK56MEFC18X20
品牌
描述
CAP ALUM 56UF 20% 450V RADIAL TH
数据表
450PK56MEFC18X20.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
450PK56MEFC18X20
内容 *
    450PK56MEFC18X20 规格
    SeriesPK
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance56 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C