450KXW56MEFC14.5X35
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
450KXW56MEFC14.5X35
450KXW56MEFC14.5X35
型号
450KXW56MEFC14.5X35
品牌
描述
CAP ALUM 56UF 20% 450V RADIAL
数据表
450KXW56MEFC14.5X35.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
450KXW56MEFC14.5X35
内容 *
    450KXW56MEFC14.5X35 规格
    SeriesKXW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance56 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.571" Dia (14.50mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency440 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency660 mA @ 10 kHz