450BXC47M18X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
450BXC47M18X25
450BXC47M18X25
型号
450BXC47M18X25
品牌
描述
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL
数据表
450BXC47M18X25.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
450BXC47M18X25
内容 *
    450BXC47M18X25 规格
    SeriesBXC
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated450 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency480 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.2 A @ 100 kHz