420KXW82MEFC18X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
420KXW82MEFC18X25
420KXW82MEFC18X25
型号
420KXW82MEFC18X25
品牌
描述
CAP ALUM 82UF 20% 420V RADIAL
数据表
420KXW82MEFC18X25.pdf
交付服务
420KXW82MEFC18X25
内容 *
    420KXW82MEFC18X25 规格
    SeriesKXW
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance82 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated420 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C