420KXW68MEFC14.5X35
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
420KXW68MEFC14.5X35
420KXW68MEFC14.5X35
型号
420KXW68MEFC14.5X35
品牌
描述
CAP ALUM 68UF 20% 420V RADIAL
数据表
420KXW68MEFC14.5X35.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
420KXW68MEFC14.5X35
内容 *
    420KXW68MEFC14.5X35 规格
    SeriesKXW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated420 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.571" Dia (14.50mm)
    Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency510 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency765 mA @ 10 kHz