420BXW82MEFR12.5X50
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
420BXW82MEFR12.5X50
420BXW82MEFR12.5X50
型号
420BXW82MEFR12.5X50
品牌
描述
CAP ALUM 82UF 20% 420V RADIAL
数据表
420BXW82MEFR12.5X50.pdf
交付服务
420BXW82MEFR12.5X50
内容 *
    420BXW82MEFR12.5X50 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance82 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated420 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
    Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency670 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.725 A @ 100 kHz