420BXW56MEFR16X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
420BXW56MEFR16X25
420BXW56MEFR16X25
型号
420BXW56MEFR16X25
品牌
描述
CAP ALUM 56UF 20% 420V RADIAL
数据表
420BXW56MEFR16X25.pdf
交付服务
420BXW56MEFR16X25
内容 *
    420BXW56MEFR16X25 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance56 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated420 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency510 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.275 A @ 100 kHz