420BXW47MEFR14.5X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
420BXW47MEFR14.5X25
420BXW47MEFR14.5X25
型号
420BXW47MEFR14.5X25
品牌
描述
CAP ALUM 47UF 20% 420V RADIAL
数据表
420BXW47MEFR14.5X25.pdf
交付服务
420BXW47MEFR14.5X25
内容 *
    420BXW47MEFR14.5X25 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated420 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.571" Dia (14.50mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency450 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.125 A @ 100 kHz