420BXW47MEFR10X45
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
420BXW47MEFR10X45
420BXW47MEFR10X45
型号
420BXW47MEFR10X45
品牌
描述
CAP ALUM 47UF 20% 420V RADIAL
数据表
420BXW47MEFR10X45.pdf
交付服务
420BXW47MEFR10X45
内容 *
    420BXW47MEFR10X45 规格
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance47 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated420 V
    Lifetime @ Temp#12000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
    Height - Seated (Max)1.850" (47.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency440 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1.1 A @ 100 kHz