420BXW39MEFR16X20
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
420BXW39MEFR16X20
420BXW39MEFR16X20
型号
420BXW39MEFR16X20
品牌
描述
CAP ALUM 39UF 20% 420V RADIAL
数据表
420BXW39MEFR16X20.pdf
分类
贴片铝电解电容
交付服务
420BXW39MEFR16X20
内容 *
    420BXW39MEFR16X20 规格
    SeriesBXW
    RoHSRoHS
    Ratings-
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance39 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated420 V
    Lifetime @ Temp#10000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.630" Dia (16.00mm)
    Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
    Operating Temperature-40°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency400 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency1 A @ 100 kHz