400WA68MEFCGC18X25
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
400WA68MEFCGC18X25
400WA68MEFCGC18X25
型号
400WA68MEFCGC18X25
品牌
描述
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL
数据表
400WA68MEFCGC18X25.pdf
交付服务
400WA68MEFCGC18X25
内容 *
    400WA68MEFCGC18X25 规格
    SeriesWA
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.295" (7.50mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#2000 Hrs @ 85°C
    Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
    Height - Seated (Max)1.063" (27.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency455 mA @ 120 Hz