400VXR68MEFC22X30
首页 > 产品展示 > 电容器 > 贴片铝电解电容
400VXR68MEFC22X30
400VXR68MEFC22X30
型号
400VXR68MEFC22X30
品牌
描述
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP
数据表
400VXR68MEFC22X30.pdf
交付服务
400VXR68MEFC22X30
内容 *
    400VXR68MEFC22X30 规格
    SeriesVXR
    Impedance-
    Tolerance±20%
    Capacitance68 µF
    Part StatusActive
    ApplicationsGeneral Purpose
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    PolarizationPolar
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial, Can - Snap-In
    Voltage - Rated400 V
    Lifetime @ Temp#7000 Hrs @ 105°C
    Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
    Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
    Operating Temperature-25°C ~ 105°C
    Surface Mount Land Size-
    Ripple Current @ Low Frequency560 mA @ 120 Hz
    Ripple Current @ High Frequency784 mA @ 10 kHz